• DOBRA

  SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

 • NOWE WARPNO

  SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

 • KOŁBASKOWO

  SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

 • POLICE

  SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

Przekazanie terenu pod budowę Domu Kota

dodano: 2016-10-20 08:52:27

Dom Kota w schronisku w Dobrej – przekazanie placu budowy

W środę, 19 października w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej odbyło się przekazanie terenu pod budowę Domu Kota. W uroczystości uczestniczył m.in. wykonawca prac oraz przedstawiciele gmin finansujących inwestycję. Dom Kota powinien być gotowy do 31 sierpnia 2017 r.

więcej »

Budujemy Dom Kota :)

dodano: 2016-10-12 14:17:30

 

W wyniku przeprowadzonego przetargu Gmina Dobra wyłoniła firmę, która do 31 sierpnia 2017 roku wybuduje Dom Kota w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej. Inwestycja ma na celu zapewnienie miejsca bytowania i opieki weterynaryjnej dla kociąt oraz chorych i powypadkowych kotów z terenu powiatu polickiego.   


Zaprojektowano parterowy, niepodpiwniczony budynek wolnostojący, przeznaczony dla bezdomnych kotów, kryty stropodachem płaskim z attyką. Powierzchnia zabudowy budynku razem z wybiegami otoczonymi wolierami, wynosić będzie 228 m². Wybiegi dla kotów zajmą powierzchnię 51 m². W skład budynku wchodzić będą m.in.:
• część ogólnodostępna przeznaczona dla osób odwiedzających, składająca się z holu głównego,
• część pobytowa dla zwierząt, składająca się z dwóch pokoi dla kotów połączonych wizualnie z holem głównym przeszkloną witryną, pokoje wyposażono w bezpośrednie wyjścia na wybiegi zewnętrzne częściowo zadaszone, otoczone wolierami z siatki stalowej uniemożliwiającymi ucieczkę,
• część higieniczno-sanitarna i zapleczowa,
• część techniczna,

• część zaplecza obsługi, składająca się z komunikacji wewnętrznej z bezpośrednim wyjściem na zewnątrz, trzech pomieszczeń izolatek, pomieszczenia pielęgnacji kotów, pomieszczenia na odpady, część zapleczowa dostępną tylko dla pracowników schroniska lub osób upoważnionych i oddzielona od części ogólnodostępnej wejściem dla personelu. Z pokoi będzie bezpośrednie wyjście na zewnątrz, na częściowo zadaszone wybiegi otoczone z każdej strony wolierami uniemożliwiającymi ucieczkę zwierząt. Wybiegi będą miały nawierzchnię zmywalną umożliwiającą łatwe czyszczenie. Zaprojektowano również trzy pokoje z izolatkami umożliwiające oddzielenie kotów chorych od zdrowych. 

Zaprojektowano pomieszczenie pielęgnacji kotów, które służyć będzie, jako miejsce diagnostyki kotów, oględzin lekarskich, prostych zabiegów typu: podanie lekarstw dożylnie lub doustnie, zmierzenie temperatury, ustalenie wagi, obcięcie pazurów, mycie, czy innych podstawowych czynności związanych z pielęgnacją kotów. Wszystkie inne zabiegi wykonywane będą w sali operacyjnej w budynku głównym schroniska. Pomieszczenie pielęgnacji kotów dostępne będzie wyłącznie dla personelu, a pomieszczenia izolatek będą dostępne dla personelu oraz osób zainteresowanych adopcją, pod ścisłą kontrolą personelu. Zaprojektowane zostały również pomieszczenia na sprzęt porządkowy i magazynowy. 

 Budowa Domu Kota finansowana będzie z środków własnych gmin współfinansujących działalność schroniska: Gminy Dobra, Police, Kołbaskowo i Nowe Warpno

W 2017 roku powstanie również  ścieżka ekologiczno-edukacyjna, której końcowym przystankiem będzie polana sąsiadująca z budynkiem Domu Kota. Połączenie tych trzech aspektów: edukacji, ekologii oraz opieki nad bezdomnymi zwierzętami będzie fantastyczną i dydaktyczną formą edukacji dzieci, młodzieży oraz mieszkańców powiatu polickiego.

więcej »

Fotorelacja z Dnia Psiaka i Kociaka III

dodano: 2016-10-12 13:17:50

Wspomnienia z Dnia Psiaka i Kociaka III

 

 

zdjęcia: Stefan Gargała

więcej »

Dziękujemy

dodano: 2016-10-12 12:45:05

No cóż, pogoda w sobotę nas nie rozpieszczała, ale daliśmy wspólnie radę !! Ogromnie dziękujemy wszystkim Ogromnym Serduchom, które nas odwiedziły i pomimo okropnej pogody byli i pamiętali o naszych zwierzakach przekazując karmę, żwirek i inne prezenty dla bezdomniaków. Zebraliśmy około 300 kg karmy. Dziękujemy wszystkim Sponsorom, bez których impreza nie miałaby miejsca. Dziękujemy Stowarzyszeniu Progressum ze Szczecina, dzięki któremu Magda i Kasia mogły przeprowadzić loterię i licytację. Dziewczyny z loterii i licytacji zebrały 2 819,60 zł.!!!! Dziękujemy wszystkim Artystom, którzy swoimi występami pozwolili nam, choć przez chwilę zapomnieć o brzydkiej pogodzie. Dziękujemy wszystkim Strażakom i Strażnikom Straży Gminnej – z Wami czuliśmy się bezpiecznie ! Dziękujemy wszystkim wystawcom, którzy pomimo niesprzyjającej aury wytrwali z nami do samego końca i mamy nadzieję, że w przyszłym roku również nas nie zawiodą :) i Wszystkim, Wszystkim, którzy nie byli, ale wspierali nas myślami !!!! Wolontariusze !! dla Was wyjątkowe podziękowania :)  

I tak, dzięki wspólnemu zaangażowaniu w sobotę i niedzielę do adopcji przekazaliśmy trzy kociaki i dwa psy ( jeden z nich przebywa obecnie w domu tymczasowym ).

więcej »

Informacja o miejscu zbiórki karmy w dniu festynu :)

dodano: 2016-09-28 12:28:50

Zbiórka karmy w dniu festynu :) 
Informujemy, iż w dniu festynu tj. w sobotę 1 października na krzyżówce z drogą powiatową przy drodze wjazdowej do Schroniska ustawiony zostanie samochód marki Fiat Ducato w kolorze czerwonym (Straż Pożarna). Samochód będzie posiadał oznakowanie z logo Schroniska i napisem „ Punkt zbiórki karmy dla psiaków i kociaków”. We wskazanym miejscu będzie można zostawić, koce, kołdry, karmę i inne upominki przeznaczone dla zwierzaków schroniskowych. Wszystkie ofiarowane przez Państwa prezenty będą sukcesywnie dowożone do schroniska. 
Serdecznie dziękujemy w imieniu naszych podopiecznych :)

więcej »

Wyszukiwarka


Dziś trafiłem

116/19

dodano: 2019-06-13 15:46:21

Opis:

w dniu 13.06.2019r. z miejscowości Tanowo trafiła suczka w typie labradora w cieczce... również czeka na odbiór przez właściciela

więcej »

115/19

dodano: 2019-06-13 15:45:25

Opis:

w dniu 13.06.2019r. z miejscowości Tanowo trafił starszy piesek, czeka na odbiór przez właściciela.

więcej »

113/19

dodano: 2019-06-12 16:15:38

Opis:

W dniu 12 06 .2019r. dowieziono z Niekłończycy 10letnią suczkę(113/19) . Czeka w schronisku na właściciela.

więcej »

110/19

dodano: 2019-06-08 11:55:07

Opis:

w dniu 08.06.2019r. z działek w okolicy Jasienicy trafił starszy piesek w bardzo złej kondycji.

więcej »

109/19

dodano: 2019-06-08 11:54:06

Opis:

w dniu 08.06.2019r. z Polic trafiła młoda sunia biegająca środkiem drogi. bardzo fajny wesoły i kontaktowy pies.

więcej »