• DOBRA

  SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

 • NOWE WARPNO

  SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

 • KOŁBASKOWO

  SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

 • POLICE

  SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

Lekarz radzi

dodano: 2014-01-10 15:36:37

Szczenię to nie tylko słodziak z nadmiarem skóry, zaczepiający do zabawy

i wywracający się o własne łapy w taki sposób, że cała rodzina pokłada się ze śmiechu,

 

zdjecie 1

to również śmierdzące niespodzianki, w które od czasu do czasu wdeptujemy przypominając sobie słowa, których na co dzień nie używamy ... albo staramy się to robić rzadko.
To również zrywanie się w nocy, bo szczeniaczek już się wyspał i szuka towarzystwa do zabawy ... nie liczmy na to, że szybko pozna się na zegarku ... a może po prostu nudzi się i w ramach poznawania świata, nadgryzie nasze ulubione buty czy okulary ...

Pamiętajcie, że w świecie psów coś co nie jest pilnowane, jest NICZYJE, więc być może zdarzy się ... a nawet to mało prawdopodobne, żeby choć raz się nie zdarzyło, żeby szczeniaczek nie zjadł naszego obiadu ... to w sumie dotyczy nie tylko słodkich szczeniaczków ;)

Po prostu w świecie zwierząt nie odchodzi sie od stołu kiedy się nie skończyło posiłku i tyle.
Ot, taka to prosta zasada a warto ją znać.

zdjecie 2


No wreszcie pojawiła się malutka, słodka kuleczka,  czas pochwalić się rodzinie i znajomym ... zapraszamy, więc gości, być może i szczeniaczek będzie zachwycony takim towarzystwem....zabawa, noszenie na rękach albo przekładanie z rąk do rąk i nagle - bo ile można być noszonym - MOKRO!

Na kogo wypadło na tego bęc, trzeba było przyczepić karteczkę NIE NACISKAĆ a tak już po zabawie...

 

 

Spokojnie, to nie pierwszy i nie ostatni raz, czeka Was jeszcze dużo takich niespodzianek bo szczeniaczek chce siku to robi siku :)

Czasem możemy miec wrażenie, że jedną stroną mu dajemy a z drugiej on po chwili oddaje ... czy to możliwe? - Możliwe !!

 

A tak w ogóle po co nam szczeniak? Może jednak starszy pies byłby bardziej przewidywalny?

 

Zapewniam, że i dorosłe psy...szczególnie te ze złymi nawykami robią podobne do szczeniakowych niespodzianek, więc nie ma co myśleć co by było gdyby, lepiej zabrać szczeniaka na spacer, jeśli zakończył juz kwarantannę poszczepienną.

Nie ma to jak mały łobuz zalegnie po spacerze albo jeszcze w jego trakcie

zdjęcie 3

a my możemy sobie pogratulować, że mała bestia chwilowo nie ma dość dokuczania wszystkim dookoła ... ale uwaga to tylko pozory bo szczeniaki mają niezłe baterie, które szybko zostaną doładowane ... być może zanim sprzątniesz to, co narozrabiał albo zanim ugotujesz co nieco na obiad;)

 

Jeśli wytrzymaliście ze szczeniaczkiem pierwszą dobę, pierwszy tydzień i pierwszy miesiąc, to pocieszeniem może być to, że pomysły szczeniaków też z czasem się kończą i jedynym problemem może być powtarzalność niektórych swoich sztuczek... grunt, żebyście nadal nie dali się wyprowadzić z równowagi i chodzili z bananem na twarzy...przynajmniej przy sąsiadach.

 

zdjecie 4

 

Jest jeszcze jedna pocieszająca wiadomość, że my na takie małe szczeniaki z dużą ilością pomysłów mamy na prawdę jeszcze lepsze pomysły i mogą one zdecydowanie ułatwić życie biednego właściciela czyli Was :).

Kiedy szczeniaczek widzi, że jesteś sprytniejszy i coś jednak nie idzie po jego myśli...jego mina jest BEZCENNA

zdjęcie 5

Uwierzcie mi, dla takich chwil warto mieć małego szczeniaka, którego rozumkiem można bardzo łatwo pokierować tak, aby nam było łatwiej a jemu wydawało się, że on sam to wymyślił;)

 

Jeśli mimo tych traumatycznych opisów, nadal chcesz szczeniaka, to skontaktuj się z nami jak najszybciej a my dobierzemy idealnego szczeniaczka dla Waszej rodziny a dodatkowo wspólnie będziemy go szkolić w ramach adopcji:)

508222247

 

zdjecie 7

Wyszukiwarka


Dziś trafiłem

115/20

dodano: 2020-11-19 15:08:06

Opis:

W dniu 18.11.2020 dowieziono z Tanowa psa suczkę o numerze 115/20.Czeka na właściciela.

więcej »