Szczenięta

Szczenię to nie tylko słodziak z nadmiarem skóry, zaczepiający do zabawy i wywracający się o własne łapy w taki sposób, że cała rodzina pokłada się ze śmiechu,
  
zdjecie 1
 
to również śmierdzące niespodzianki, w które od czasu do czasu wdeptujemy przypominając sobie słowa, których na co dzień nie używamy, albo staramy się to robić rzadko.
 
Zrywanie w  środku nocy, bo szczeniaczek już się wyspał i szuka towarzystwa do zabawy,  to kolejne przyjemności okresu wzrastania naszego pupila.
Nie liczmy na to, że nasz nowy domownik szybko pozna się na zegarku i zaśnie. On po prostu się nudzi i w ramach poznawania świata, będzie zżerał wszystko co mu w pyszczek wpadnie - ulubione buty lub okulary.
 
Pamiętajcie, że w świecie psów coś, co nie jest pilnowane, jest NICZYJE, więc być może zdarzy się, a nawet to mało prawdopodobne, żeby choć raz się nie zdarzyło, żeby szczeniaczek nie zjadł naszego obiadu. Ta zasada niestety dotyczy nie tylko słodkich szczeniaczków, ale  starych psich wyjadaczy również.
 
Po prostu w świecie zwierząt nie odchodzi się od stołu,  kiedy się nie skończyło posiłku i tyle.

Ot, taka to prosta zasada i warto ją znać.
 
zdjecie 2
 
Wizyta gości.
No wreszcie pojawiła się malutka, słodka kuleczka, czas pochwalić się rodzinie i znajomym. Zapraszamy więc gości, być może i szczeniaczek będzie zachwycony takim towarzystwem. Zabawa, noszenie na rękach, albo przekładanie z rąk do rąk i nagle (bo ile można być noszonym) - MOKRO!  Na kogo wypadło na tego bęc, trzeba było przyczepić karteczkę NIE NACISKAĆ, a tak już po zabawie!
Spokojnie, to nie pierwszy i nie ostatni raz. Czeka Was jeszcze dużo takich niespodzianek, bo jak szczeniaczek chce siku - to robi siku :)
Czasem możemy mieć wrażenie, że jedną stroną mu dajemy, a z drugiej on po chwili oddaje ... czy to możliwe? - Możliwe !!
 
A tak w ogóle, po co nam szczeniak?  Może jednak starszy pies byłby bardziej przewidywalny?
 
Zapewniam, że i dorosłe psy szczególnie te ze złymi nawykami robią podobne do szczeniakowych niespodzianek, więc nie ma co myśleć, co by było, gdyby!  Lepiej zabrać szczeniaka na spacer, jeśli zakończył już kwarantannę poszczepienną i wymęczyć go bieganiem i zabawami.

Nie ma to jak mały łobuz zalegnie po spacerze albo jeszcze w jego trakcie,
 
zdjęcie 3
a my możemy sobie pogratulować, że mała bestia chwilowo nie ma dość dokuczania wszystkim dookoła, ale uwaga, to tylko pozory, bo szczeniaki mają niezłe baterie, które szybko zostaną doładowane. Być może zanim sprzątniesz to, co narozrabiał, albo zanim ugotujesz co nieco na obiad.

Jeśli wytrzymaliście ze szczeniaczkiem pierwszą dobę, pierwszy tydzień i pierwszy miesiąc, to pocieszeniem może być to, że pomysły szczeniaków też z czasem się kończą i jedynym problemem może być powtarzalność niektórych swoich sztuczek, grunt, żebyście nadal nie dali się wyprowadzić z równowagi i chodzili z bananem na twarzy...przynajmniej przy sąsiadach.
 
zdjecie 4

Jest jeszcze jedna pocieszająca wiadomość, że my na takie małe szczeniaki z dużą ilością pomysłów mamy na prawdę jeszcze lepsze pomysły i mogą one zdecydowanie ułatwić życie biednego właściciela czyli Was :).
 
Kiedy szczeniaczek widzi, że jesteś sprytniejszy i coś jednak nie idzie po jego myśli...jego mina jest BEZCENNA
 
zdjęcie 5

Uwierzcie mi, dla takich chwil warto mieć małego szczeniaka, którego rozumkiem można bardzo łatwo pokierować tak, aby nam było łatwiej, a jemu wydawało się, że on sam to wymyślił!

Jeśli mimo tych traumatycznych opisów, nadal chcesz szczeniaka, to skontaktuj się z nami jak najszybciej, a my dobierzemy idealnego szczeniaczka dla Waszej rodziny, a dodatkowo wspólnie będziemy go szkolić w ramach adopcji:) tel. 508222247
 
zdjecie 7